מסלולי המשך

כחלק מהתהליך הלימודי, עם דגש על שנת היב', אנו מסייעים לכל חניכה וחניך לבחור מסלול המשך. מסלולי ההמשך כוללים אפשרויות קדם צבאיות אפשרויות במהלך השירות הצבאי ולאחריו. בית הספר יצר קשר עם מספר מסלולים ומוסדות המהווים אפשרות להמשך ישיר בתחומים שונים הקיימים בבית הספר.

מכינת יפתח
מכינת יפתח בקיבוץ רביד מביאה בשורה חדשה לעולם המכינות הקדם צבאיות. עמודי התווך של מכינת יפתח הם הכנה לצה"ל, משימה חינוכית ומנהיגות בעולם העבודה.
היותה של מכינת יפתח "מכינה למנהיגות בעולם העבודה" הינה התמקצעות ייחודית של מכינה זו. נושא ההכנה לעולם העבודה תופס מקום מרכזי ומקיף תחומים שונים כגון יזמות, שיווק, ניהול תקציב, ייצור, קשר עם ספקים ולקוחות ועוד.

"חוות ההכשרה" – שנת שירות בתנועת הנוער העובד והלומד
תנועת הנוער העובד והלומד פותחת מסלול למצטרפים חדשים המיועד לחניכי י"ב. המסלול משלב שימוש בחינוך ככלי לשינוי החברה ושימת דגש על הקבוצה החברתית. המסלול כולל שנת שירות בחוות הכשרה, בה עוסקים במנהיגות בחברה הישראלית ובאחריות לקראת השירות הצבאי ולקראת החיים הבוגרים. תנועת הנוער העובד והלומד פועלת בכל הארץ ובכל סוגי האוכלוסיה במדינה. אחת לשבוע עוברים חברי חוות ההכשרה יום הכשרה אשר מטרתו להנחות ולהרחיב את מקורות ההשראה של החברים.
החוויה הקבוצתית חשובה אף היא. הקבוצה נבנית על ידי פעילות חברתית וערכית ובאמצעות קשר אישי עם המדריך. יום בשבוע מוקדש להתבוננות פנימה ובניית קבוצת חברים ושותפים לכל החיים. החיים בקומונה מפתחים עצמאות, אחריות, וחברות עמוקה.
חברי הקומונה שבוחרים להמשיך לחיות ביחד מצטרפים לקהילת הקבוצות של דרור ישראל. חברי דרור ישראל ממשיכים בעשייה בכל רחבי הארץ ובמגוון תחומים במסגרות כמו הנוע"ל, מסעות לפולין, מועדוניות, בתי ספר ועוד.

שח"ם – שירות חובה במשטרה

שירות חובה במשטרה (שח"מ) הוא שירות של חיילים המתגייסים לצבא ההגנה לישראל ועוברים למשטרה. על פי חוק שירות ביטחון, חיילים המשרתים במשטרה מופקדים על בטחון הפנים של מדינת ישראל – מניעת עבירות, שמירה על הסדר הציבורי ושמירה על ביטחון הנפש והרכוש. השוטרים משמשים כמגן הציבור בתחום הלחימה בטרור, פשיעה, תאונות דרכים ועוד. מתוך ההכרה בנסיון ובלימוד בבית הספר, בוגרי מסלולי אילוף הכלבים והרכיבה על סוסים, מתקבלים כבר מספר שנים לשירות ביחידות הכלבנות והפרשים של המשטרה. שירות זה הינו שירות מעניין ומשמעותי, בעיקר כאשר הוא נשען על ידע והתמחות קודמים שנרכשו בבית הספר.

ליצירת קשר :

טלפון: 04-9580722

karmiel@drornet.org.il

צה"ל 103 כרמיאל 

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram