ענף צילום

מסלול לימוד המשלב פרקטיקה תיאורטית ומעשית. בחלק התיאורטי נלמד על יסודות הצילום, מקורות וטכניקות בצילום. נגלה מהיכן ואיך התחיל הצילום וכיצד הצילום תפס מקום מכובד בעולם האומנות ועל מגוון האומנים הצלמים הקיימים בו. בחלק המעשי של הצילום נתנסה ,נתרגל ונחקור את כל סוגי הצילום –צילום ישיר, צילום רחוב, סטודיו, צילום מבויים, צילומי לילה וכו'. נלמד את שפת הצילום ובמשך הזמן נגלה איך להתבטא ולדבר דרך אומנות הצילום. נכיר ונלמד כיצד להשתמש בתוכנות הצילום " Photoshop" ו- "Lightroom" לעיבוד, עריכה ומקסום של התמונה המצולמת. בתום 3 שנות יצירה, לכל חניך יהיה תיק עבודות וניסיון בצילום איתם יוכל להמשיך בתחום הצילום -צילום אופנה, צילום מוצר, צילום אירועים, תקשורת דיגטלית ומדיה חברתית, כמו גם להתקבל למסלול של צלם בשירות הצבא. בסוף כיתה י"ב כל חניך נבחן על פרויקט גמר מצולם ברמה של 3 יח"ל . ובחלק התיאורטי בבחינת בגרות ברמה של 5 יח"ל. סה"כ בתום 3 שנות לימוד במגמה החניך מסיים עם 8 יח"ל בענף הצילום. כל מי שרוצה לגלות ולהמציא עולם משלו דרך התמונה המצולמת ,לדבר דרך התמונה ולרגש –זה המקום בשבילו.

ענף

 

  סוסים

מסלול לימוד זה מורכב מלימודים עיוניים ומעשיים. בתחום העיוני נלמדת האנטומיה של הסוס, מחלות ואופן הטיפול בהן, הרבעה וגידול סייחים, אילוף סוסים, קשר בין אדם לסוס, שימושי הסוס ועוד. התחום המעשי מתרגל ומוסיף על הלימודים העיוניים וכולל את כל תחומי הטיפול בסוסים, רכיבה ואחזקת האורווה. הלימודים העיוניים מתבצעים בכיתה הצמודה לאורווה - כך שהמעשי והעיוני שזורים זה בזה. הלימודים מתרחשים אחת לשבוע באורווה בקיבוץ אשבל. יחידת הפרשים של משטרת ישראל מלווה את מסלול הלימוד בבית הספר, קשרהפותח אפשרות לשירות חובה משטרתי (שח"ם) ביחידה. במסלול זה בחינת בגרות בחקלאות (5 יח"ל), כאשר הענף הנלמד הוא ענף סוסים. ללומדים בענף תהיה אפשרות ללמוד לתעודת מקצוע "מדריך רכיבה לימודי" או "עוזר מדריך רכיבה" בשנת היב'.

 

ענף כלבים

מסלול ייחודי זה עוסק בעולם הכלבנות, הכלבים והאנשים המטפלים בהם. גידול כלבים הוא ענף ההולך ומתפתח בשנים האחרונות והשימושים בו באים לידי ביטוי בתחומים רבים: אילוף כלבים לבית, ביטחון, טיפול באמצעות בעלי חיים, כלבי נחיה ועוד. הנושאים הנלמדים הם: התפתחות הכלב, גזעי כלבים, מחלות וטיפול בהן, טיפוח וטיפול,שיטות אילוף והקשר בין האדם והכלב. הלימודים במגמה מתקיימים אחת לשבוע בכלביית בית הספר שבקיבוץ אשבל. הכלבים שייכים לעמותת "כלבלאב" ובתום השנה אנו מוסרים אותם לאימוץ כשהם מאולפים ובשלים להכנס לחיים במשפחה. במהלך הלימודים אנו לומדים ומתנסים באילוף כלבי הכלביה והטיפול בהם ונחשפים לתחומים נוספים בעולם הכלבנות תוך מפגש עם אנשי מקצוע שונים. יחידת הכלבנים של משטרת ישראל מלווה את ענף הלימוד בבית הספר, קשר זה פותח נתיב לבוגרי בית הספר הבוחרים בכך לשירות חובה משטרתי (שח"ם) ביחידת הכלבנים של המשטרה. במסלול בחינת בגרות בכלבנות (5 יח"ל). ללומדים בענף תהיה אפשרות ללמוד לתעודת הסמכה בתחום ולעסוק בתחום הכלבנות במסגרת הצבא.

 
ליצירת קשר :

טלפון: 04-9580722

karmiel@drornet.org.il

צה"ל 103 כרמיאל 

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram